European Open 2022 Belgie

24.08.2022

"Máme medaile z Evropského poháru!"

Během jara probíhaly  v Roudnici nad Labem a v Trutnově kvalifikační závody agility na European Open (Mistrovství Evropy/Evropský pohár) a IMCA (Mezinárodní mistrovství kříženců).

Za klub Agility Kroměříž z.s. se podařilo vyběhat účast na Evropském poháru Denči Lajmarové s Reldou i Gayem a Adéla Maršálková s Míšou se kvalifikovala jak na EO, tak na IMCU.  Vydaly se tak společně na konci července bojovat do Belgického města Opglabbeek o medaile.

European Open se letos účastnilo 40 zemí a přesně 753 psů z celého světa. Reprezentanti České republiky jsou vybíráni na základě dvou kvalifikačních víkendů, při kterých se vybírá 8 nejlepších týmů z kategorie small, 8 z medium a v kategorii large postupuje 13 týmů nejlépe umístěných v celkovém hodnocení. 

Závodilo se od pátku do neděle, přičemž v neděli probíhalo pouze finále, do kterého se kvalifikovalo jen pár nejlepších.

Denisa se s Reldou i Gayem kvalifikovala v soutěži družstev do finále, ve kterém se svým družstvem obsadili nádherné 2. místo! Získává tak titul vícemistra Evropy v agility družstev.

Adéla si s Míšou postup do finále nevyběhala, ovšem v sobotním běhu agility se se svým družstvem umístila na 2. místě.

Obě holky tak reprezentovaly nejen náš klub, ale i celou Českou republiku na závodě světového charakteru a dokázaly do Kroměříže dovézt nádherné medaile!